Home » Novinky » Chip Long: Identita se nezmění

Chip Long: Identita se nezmění

999Chip Long pracuje v Notre Dame druhým rokem, ve kterém se bude muset obejít bez důležitých hráčů v ofenzivní lajně (Nelson, McGlinchey) a na running backu (Josh Adams). To však není nic, co by mělo přípravu narušit. Chip Long bude i nadále praktikovat rychlý a fyzicky náročný fotbal.

Notre Dame patřil v běhové hře v loňském roce na skvělém 7. místě. V běhovém trendu, který se stává v univerzitním fotbale stále více aktivnější, je tohle pochopitelný krok. Chip Long ví, jakou běhovou silou disponuje quarterback Brandon Wimbush a tak mu bude v tomto bodě hodně nápomocen.

“Identita se nikdy nezmění. Budeme nadále fyzickým mužstvem,” řekl druhoroční koordinátor Long. “Chystáme se s míčem běhat. Bude Run/Play-Action týmem.”

Když se quarterback Wimbush snažil najít konzistenci v pasové hře, jeho běhová afektivita se stala účinnou zbraní a byl druhým nejlepší runnerem týmu. Vedoucí Josh Adams během loňské roku naběhal 1430 yardů, ve kterých nesl míč 206x a skóroval touchdownem v 9 případech.

Očekává se, že running back Dexter Williams bude pro začátek sezóny (4 zápasy) pozastaven. Mluví se o suspendaci za užívání marihuany, když byl podruhé pozitivně testován. A tak je upřená pozornost na Tony Jonese Jr., který by měl převzít běhovou hru na svá bedra.

“Energie, kterou přináší na trénink, jak pracuje…všechno je na stole, ale je potřeba to zlepšit. Je tu nějaký čas, ale je to mladý running back. Je to jiné jít do zápasu z čísla 3 na jednoho ze startérů,” pronesl Chip Long.

Velkou naději na adaptaci z jiné pozice na running backa má quarterback Avery Davis a wide receiver Jafar Armstrong.

“Oba jsou velmi těžce rozvážní děti. Neexistuje žádný strach. Můžeme to s nimi trénovat,” řekl Long na adresu jejich všestrannosti. “S nimi ve hře musíte být opatrní. Mám rád, co přinášejí. Jsou v zasedací místnosti s tight endy, takže vědí, že není povolena žádná měkkost.”

Dalším z možných posil do depth chartu je nováček C’Bo Flemister, který by teoreticky mohl dostat šanci už letos.

“Je výbušný. Musí pochopit, že nemusí nutně šlapat na 100 km za hodinu, ale má velmi malé těžiště a silné nohy. Je to chlapík, který bude s útočnou skupinou. Možná neodehraje více jak 4 zápasy.”

To jiný nováček, Jahmir Smith, je v Notre Dame už od února. Jeho šance můžou být mnohem větší.

“Naším cílem je získat téměř 200 yardů po zemi každý zápas. Vyhrát bitvu a získat více jak 250 yardů v pasové hře. Každý zápas je jiný. Budeme fyzickou ofenzívou, to se nikdy nezmění. Chceme běhat pro výhru, být týmem, který dokáže ve 4. čtvrtině udržet balon. To je naše identita a způsob, jakým se budeme prezentovat.”

Zápasy

vs. DukevsMSU2016Datum: 24. září 2016

Profily hráčů

Sam Mustipher Sam MustipherAktivní v ND: 2014-?