Home » Novinky » Nejlepší a nejhorší scénáře – Ofenzíva

Nejlepší a nejhorší scénáře – Ofenzíva

666Dnešní článek se bude zabývat pozičním bitvám. Nabízí se hned několik scénářů a já bych chtěl poukázat na nejdůležitější soupeření o startovní pozice. Všechny scénáře závisí na důležité složce: hráči. Není žádná překvapivější zpráva, než ta, že skvělý výkon dělá výsledek. Je na čase se podívat na možné nejlepší a nejhorší případy na našem mužstvu.

Quarterbeci:
Nejlepší scénář: Brandon Wimbush podnikne další krok v rozvoji, přičemž největší vylepšení se bude týkat přesnosti hodů. Aby se tak stalo, bude muset Wimbush vypadat v kapse mnohem více pohodlněji, než tomu bylo v minulosti. Pokud se více uklidní, dojde ke zlepšení v přesnosti. Wimbush v jarním utkání vypadal velmi slibně. Víme, že tohle není důležité měřítko. Přeci jenom je to více jak 3 měsíce. Backup Ian Book také získá nějaký čas proti slabším soupeřům. Díky novému pravidlu o nasazování redshirt nováčků, se na hřišti bude moci objevit i top talent Phil Jurkovec. Takový zápas s Ball State by mu mohlo zajistit nějaké vyžití v sezóně 2018.

Nejhorší scénář: Wimbush má nadále problémy s přesností a stále je plný nejistoty v kapse. Vypadá to, že více běhá, než aby podnikal kroky v pasové hře. Ian Book není připraven převzít otěže hlavního muže Irského mužstva, čímž dostává do hry opravdového nováčka Phila Jurkovce, který se tak bude muset zbavit redshirt sezóny a odpálí svou kariéru v univerzitním fotbale ihned v prvním roce.

Running beci:
Nejlepší scénář: V loňském roce se fanoušci po celém twitteru stále ptali, proč Dexter Williams nezískal více prostoru při zranění Joshe Adamse. V této sezóně se však Williams vyhne suspendování a zůstává zdravý. Zároveň ukazuje svůj výbušný potenciál. Zopakování jeho průměru z minulého rooku (9,2 yardů na akci) se stalo nakonec nerealistické. Tony Jones, Jr. je jediným ze zbylých hráčů, který má zápasové zkušenosti a bude tak chtít předvést stabilitu a vedení celé skupiny. Jafar Armstrong nabízí zajímavé možnosti, jako to udělal na jaře a dokonce se pokusí vyzvat Williamse na startovní pozici. Velký rok běhové hry vede přes akce play-action.

Nejhorší scénář: Dexter Williams je suspendován a není schopen nastoupit s jeho problémy, které ho v minulém roce tolik limitovaly. I když je Dexter velmi produktivním hráčem, v zápasech nebude mít dostatečný vliv na hru. Tony Jones Jr. a Jafar Armstrong jsou natolik dobří, že si běhová hra vystačí s nimi a pomáhá mužstvu více, než zlámaný Williams. Na jejich úspěchu bude muset hodně zapracovat z poloviny nová ofenzivní linie.

Wide receiveři:
Nejlepší scénář: Chase Claypool a Miles Boykin se stávají většími hráči, než tomu bylo v předchozím roce. Kevin Stepherson a Equanimeous St. Brown jsou pryč, což znamená mínus 52 catchů a 9 touchdownů, které musí být nahrazeny. Pokud Wimbush zlepší přesnost, budou Claypool a Boykin těžit nejvíce. Finke bude figurovat na X receiveru a bude ideální volbou pro malé pasové akce.

Nejhorší scénář: V loňském roce bylo 218 lepších hráčů v zachycených yardech, než tomu bylo u našeho nejlepšího hráče. Tento trend bude pokračovat i v roce 2018 , jelikož lídr týmu v počtu zachycených yardů, nedosáhne ani na číslovku 550. Stále je na hřišti několik faktorů, které dělá tým nekonzistentní.

Tight endi:
Nejlepší scénář: Alizé Mack bude velké oživení v produktivitě a současně dosáhne velkého pokroku jako elitní blokátor. Nic Weishar, Cole Kmet a Brock Wright dostanou také slušný prostor ke zlepšení a budou mít podíl na nahrazení Durhama Smytha.

Nejhorší scénář: Produkce tight endů jde strmě dolů, ačkoliv je Mack skvělým blokátorem. Brock Wright nedostává příliš hracího času a Nic Weishar se s rostoucí produkcí příliš nezlepší.

Ofenzivní linie:
Nejlepší scénář: Neexistuje žádný způsob, jak nahradit dva odcházející All-American hráče. Lídry se stanou Sam Mustipher na centru a Alex Bars. Tito kapitáni budou kotvy ofenzívy. Hrají na hraně All-Stars a dodávají Wimbushovi skvělou ochranu. Liam Eichenberg se staví na levou stranu tacklu a ukazuje, proč je 4-star rekrutem. Noví startéři Tommy Kraemer a Robert Hainsey – kteří v loňské sezóně si podělili čas na hřišti – hrají na neomezeném potenciálu, který ukázali minulou sezónu. A ačkoli ne na úrovni Nelsona nebo McGlincheyho, duo zobrazuje momenty, které je může dostat na tuto úroveň. Trevor Ruhland dopomáhá udržovat hloubku skupiny.

Nejhorší scénář: Ztráta Nelsona a McGlincheyho se ukazuje jako evidentní. Nezkušenost (kromě Barse a Mustiphera) je relativní a způsobuje problémy v počátcích sezóny. Hráči v ofenzivní linii mají za sebou pouze 65 kariérních startů. První týdnu budou drsné, avšak není lepší způsob, než získat sebevědomí v prvních třech zápasech sezóny na domácím stadionu.

Zápasy

vs. TexasZeke MottaDatum: 5. září 2015

Profily hráčů

Angelo Bertelli Angelo BertelliAktivní v ND: 1940-1943