Home » Novinky » Nejlepší a nejhorší scénáře – Defenzíva

Nejlepší a nejhorší scénáře – Defenzíva

growPokračování článku o nejlepších scénářích na pozicích má i druhou část. Ta se týká defenzivních postů, kde bychom měli mít letos silnou skupinu hráčů. Čekání na sezónu už se velmi zkracuje.

Defenzivní lajna:
Nejlepší scénář: Defenzivní linie proti všem soupeřům vypustí poušť. Jerry Tillery se konečně stane All-American hráčem, který potvrdí své ambice stát se už brzy hvězdou NFL draftu. Zlepšená síla a koordinace Daelina Hayese se bude skvěle prezentovat. Jonathan Bonner bude i nadále pevný a vyvine tlak na protihráče. Novým právoplatným startérem v této skupině bude Khalid Kareem, který aspiruje na 10 sezónních sacků. Neuvěřitelná hloubka a podpora od Juliana Okwary, Myrona Tagovailoia-Amosy, Kurta Hinishe a Micah Dew-Treadwaye činí z defenzivní linie speciální jednotku.

Nejhorší scénář: S tímto talentem, hloubkou a zkušenostmi v letošním roce neexistuje žádný způsob, jak by obranná linie nemohla být stejně dobrá či lepší, než tomu bylo v loňském roce. Ztráta Jaye Hayese se může jevit jako problém, ale pokud jeho nástupce Kareem dosáhne potřebné rychlosti, měla by být defenzivní linie lepší, než loňská.

Linebackeři:
Nejlepší scénář: Ačkoli je Nyles Morgan a Greer Martini už z Notre Dame, nadále tu zůstal potřebný talent v podání Drue Tranquilla. Již na roveru se Tranquill vypořádal s 85 tackly. Te’von Coney je i nadále jedním z nejlepších linebackerů v zemi. S jeho rostoucími výkony se bude načítat i oblast sklání a sackování (116 tacklů a 3 sacky). Asmar Bilal vstupuje do pozice rovera a pomáhá Coneymu a Tranquillovi ve středu pole. Jordan Genmark Heath zlepšuje svých 16 tacklů z loňské nováčkovské sezóny, zatímco mladíci Bo Bauer, Jack Lamb a Shayne Simon se rozvíjej za pomoci zkušenější ho Jonathana Jonese.

Nejhorší scénář: Coney a Tranquill jsou stále velmi dobří na svých pozicích, i když nezkušenost a nedostatek hloubky skupině dost ublížily. Ztráty Morgana a Martiniho jsou příliš velké a Asmar Bilal potřebuje určitý čas, aby se pozici rovera přizpůsobil. Stále je to dobrá skupina, která umí dělat dobré věci.

Corneři:
Nejlepší scénář: Cornerback Julian Love zůstává zatraceně dobrým cornerem. Je lepší, než byl loni a potvrzuje předpovědi, které ho pasují na brzký draft NFL. V sezóně 2017 se do hry po dvou letech zraněních dostával Shaun Crawford a letos tomu nebude jinak. Crawford vylepšuje svých 32 tacklů z loňského roku. Troy Pride Jr. se také stane skvělým cornerem a bude dobrým doplňkem do silné skupiny. Jeho rychlost se musí líbit každému.

Nejhorší scénář: Odchod Nicka Watkinse, který ztratil startovní pozici a rozhodl se raději přestoupit, je citelný a bolí. Julian Love je stále dobrý, ale prochází mírnou regresí. Troy Pride se ukáže je velkým zklamáním. Kažý si myslí, že může být lepší a přestože to není špatný hráč, nepřispívá tolik, kolik by měl. Nick Coleman pokračuje ve slabých výkonech.

Safeties:
Nejlepší scénář: Safety Alohi Gilman se vrací na hřiště a ukáže, proč byl před dvěma let v Navy členem nováčkovského týmu All-ACC. Pro Nicka Colemana byla loňská sezóna frustrující, přesto se letos zlepšuje a dosáhne určitého pokroku. Jalen Elliott, Devin Studstill a dokonce nováček Houston Griffith poskytují pro safeties neskutečnou hloubku.

Nejhorší scénář: Stejně jako Pride, tak i Gilman na safetym je velkým zklamáním. Není to hráč, kterému trenérský personál věří, protože jeho produkce je omezena stejným způsobem, jako WR Freddy Canteen minulou sezónu. Záložní hráči jsou nuceni nastupovat častěji, než se čekalo. Obzvlášť Houston Griffith je na hřišti mnohokrát. I když mluvíme o zklamání této skupiny, za dva roky tomu bude jistě jinak. Bude to excelentní parta.

Zápasy

vs. TexasZeke MottaDatum: 5. září 2015

Profily hráčů

Jeff AlmJeff AlmAktivní v ND: 1986-1989