Home » Novinky » Představení soupeře: Michigan

Představení soupeře: Michigan

777Sobotní soupeř našeho týmu bude mužstvo složené bývalým koučem NFL Jimem Harbaughem. Tato legenda univerzity Michigan začíná na severu USA čtvrtou sezónu a s jistotou se dá říct, že právě letošní ročník bude rozhodovat, jestli bylo jeho angažování správným tahem. Nabídnout ex-trenéru San Francisca 49ers plně garantovaný sedmiletý kontrakt v hodnotě 5,7 mil. dolarů ročně mělo znamenat navrácení velkého fotbalové programu na výsluní.

Ale vše popořádku. Jim Harbaugh nastoupil do funkce hlavního trenéra Wolverines 30. prosince 2014. To znamená, že nábor 2015 už byl v plném proudu a sám Jim nemohl toho příliš na rekrutování nováčků změnit. Class 2015 byla v hodnocení univerzit až na 37. místě s pouhými 14 hráči.
Harbaugh měl opravdu těžké začátky a na můj vkus se s tím vypořádal parádně. Prakticky celé tři roky je bez quarterbacka svých představ. Sezónu 2015 skončil na bilanci 10-3. V Citrus Bowlu si jeho mužstvo poradilo s Floridou vysokou výhrou 41:7.

Další rok v podání Wolverines měl podobný průběh, avšak závěrečný Orange Bowl proti Floridě State přinesl pachuť porážky. Třetí rok u Wolverines už byl horší a Michiganští se museli spokojit se 4. pozicí v divizi a utkáním v Outback Bowlu. Ten nepřinesl nic jiného, než velké zklamání a plno otázek. Jde tento tým správným směrem?

Ofenzivní vyhlídka
17 vracejících se startérů může ambicím Michiganu hodně pomoct. Harbaugh se může pyšnit opravdu silnou skupinou zkušených hráčů, především v obraně. A hlavně! Konečně získal quarterbacka, který může splnit vše, po čem fanoušci z Ann Arbor touží. Shea Patterson je vytoužený přestup z Ole Miss. Budoucí hráč 1.kola draftu NFL, který má dostatek talentu a velké vyhlídky do budoucna.

Pokud najdeme něco, co mužstvu v loňském roce kromě kvalitního quarterbacka chybělo, musíme vyjmenovat wide receivery. Talentovaná dvojice Donovan Peoples-Jones – Tarik Black se z minulou sezonou, kvůli zranění, brzo rozloučili a tak quarterback neměl dostatek možností, na koho házet.

Patterson může kromě vracejících se top receiverů možnost vyhlížet i dvojici tight endů – Zach Gentry a Sean McKeon. Zatímco Gentry v loňském roce ze 17 míčů zachytil 303 yardů pro 2 touchdowny, McKeon měl z 33 míčů zachyceno 311 yardů a 3 touchdowny.

Velkou pomoc najde nový quarterback i na running backu, kde figuruje jedna z nejlepších versatilních dvojic soutěže. Senior Karan Higdon má za sebou tři sezóny, ve kterých se pokaždé zlepšoval a dá se tak očekávat, že jeho poslední rok na univerzitě bude výjimečný. Loňských 994 naběhaných yardů a 11 doběhnutých touchdownů bude moci snáze překonat. Jeho velkou výhodou je schopnost zachytávat míče a tak může být nápomocen při mnoha různých situacích. Backup Chris Evans je více než dobrou náhradou a dá se očekávat, že i on bude dost využíván.

Pokud se mají Wolverines něčeho obávat, tak je to ustálenost výkonů na pozicích ofenzivních linemanů. To je další z kamenných úrazů této ofenzívy, která se kromě této skupiny jeví jako dobře složený tým. Hlavním ochráncem Pettersona by měl být guard Ben Bredeson, který bude operovat na levé straně. Sekundovat mu bude centr Cesar Ruiz, který vstupuju do druhého roku na univerzitě.

Agresivní obrana
Defenzivní koordinátor Don Brown vstupuje na Ann Arbor do třetí sezóny. 62letý stratég pomohl obraně zlepšit se v několika aspektech hry. Minulý rok byla nejlepší v zadržení yardů ve 3. downech a 3. nejlepší obranou v lize. Pouze 271 yardů na zápas dokázala soupeřům povolit. Jen těžko si lze představit, že by se obrana měla v následujícím roce zhoršit. Brownova obrana je dominantní.

Wolverines ztratili na konci minulé sezóny v obraně dva startéry. Linebacker Mike McCray se rozhodl pár dnů před tréninkovým kempem Miami Dolphins ukončit hráčskou kariéru a defenzivní tackle Maurice Hurst bude usilovat o své štěstí v Carolině Panthers.

Defenzivní end Rashad Gary je jedním z 11 hráčů, kteří byli v loňském roce v obraně startéry. Tento elitní end bude patřit k tomu nejlepšímu, co letošní univerzitní liga nabídne. Dá se očekávat, že to je jeho poslední rok na škole.

Každá pozice v obraně je má několik možností. Velkou díru tu nenajdete. Hned trojice hráčů je nominována do předsezónního All-American týmu. Kromě už zmíněného Rashada Garyho, se bude moct Dan Brown spolehnout na linebackera Devina Gilla a safety/linebackera Khaleke Hudsona.

Pokud je nějaká poziční otázka, tak je ustálení dvojice safeties. Hudson totiž bude nastupovat na linebackeru a Brown nebude chtít změnit koncepci hry. Agresivní pojetí hry chce spolehlivou dvojici, která bude neměnná.

Zápasy

vs. MichiganLSUDatum: 1. září 2018

Profily hráčů

Nick Martin Nick MartinAktivní v ND: 2011-2015