Home » Novinky » Preview: ND – Michigan

Preview: ND – Michigan

notre-dame-michigan-durankoNejvětším duelem prvního týdne univerzitního fotbalu je na programu v Notre Dame. Ti na svém stadionu přivítají středozápadního rivala z Michiganu. Obě mužstva se proti sobě utkají po čtyřech letech. V roce 2014 Irové porazili Wolverines poměrem několika tříd 31:0. Nadcházející duel však nebude tak snadný. Dokáže domácí quarterback Wimbush konstantně házet? Dokáže útok Michiganu hrát konečně konkurenceschopně? Na mnohé si odpovíme až v neděli ráno, ale já se vám pokusím alespoň trochu přiblížit obě mužstva.

Hlavní trenér hostů Jim Harbaugh začíná svou čtvrtou sezónu v Ann Arbor. Sezónu, která bude rozhodující pro jeho budoucnost. Během tří sezón dokázal z Michiganu udělat konkurenceschopný tým. Během tohoto období však nenašel natolik adekvátního quarterbacka, který by konečně posunul jeho tým o několik levelů výš. Letos se během offseason poštěstilo a do severozápadu dorazil z Ole Miss talentovaný Shea Patterson (4. nejlepší rekrut 2016). Pokud může Michigan uspět, tak právě s tímto skvělým passerem.

Michigan – útok
Wolverines mají jednu výhodu. Plno vracejících se startérů dodává týmu dostatečný klid na práci. Patterson se může spolehnout na kvalitní dvojici Higdon-Evans, která může patřit vůbec k těm nejlepším dvojicím na running backu v lize. Pasy z ruky nového quaterbacka může dostat jak WR Donovan Peoples-Jones (nejlepší WR náboru 2017), tak dvojice tight endů Zach Gentry a Sean McKeon. Velkou neznámou je ofenzivní linie, která nabízí řadu otázek. Pokud bude alespoň průměrná, Patterson by měl vynikat.

Michigan – obrana
Obrana Dona Browna je plná očekávání. Hned devět hráčů z loňska se postaví na startovní pozici. Takto skvělá defenziva nebyla v Ann Arbor léta. Top talenti DE Rashan Gary, LB Devin Bush Jr. či CB Lavert Hill budou tvrdit muziku. Pokud nebude u Wimbushe včas Gary, můžete dát jed, že se o to pokusí z druhé strany Chase Winovich. Michigan má jednoduše výhodu v hloubce jejich soupisky. Zkušený a přesto ještě mladý tým nabízí zajímavé možnosti a pokud se nestane něco převratného, tak to může být pro domácího quarterbacka Wimbushe ošklivý večer.

Notre Dame – útok
Můžou Irové hrát vzduchem? Citrus Bowl ukázal, že můžou. Backup Ian Book dokázal odházet parádní druhý poločas a je to spolehlivých náhradníkem, který nás může dovést k zajímavým zápasům. Přesto všechno, Wimbush je pro nás lepší varianta. Notre Dame jsou více běžící tým, který může rozvést svůj herní plán mezi několik jmen – Dexter Williams, Tony Jones Jr., Brandon Wimbush či nově Jafar Armstrong. Hodně důležité bude, aby ofenzivní linie pracoval podobně, jako ta z loňska. Nováčci na startéru Tommy Kraemer a Liam Eichenberg, mají ambice být stejně dobří, jako Quenton Nelson a Mike McGlinchey. Na receiveru je ustálenou dvojice Chase Claypool a Miles Boykin, kteří budou 100% připraveni. Útok stoupá a padá z konzistencí quarterbacka Wimbushe. To je alfa a omega úspěchu s Michiganem.

Notre Dame – obrana
Brian Kelly utrpěl v obraně několik ztrát, které však může rychle dobře nahradit. Hodně se očekává od dvojice linebackerů Te’von Coneyho a Drue Tranquilla. Oba budou rozenými vůdci a skvělými tacklery. Na lajně bude operovat top talent Jerry Tillery a vzadu na corneru zas loňské překvapení Julian Love. Irové tu mají slibné hráče, kteří můžou navázat na loňský tým.

Predikce
Ač to píšu nerad, nejsme favorité. Michigan má v týmu až příliš talentu, který se může na první pohled zdát nezastavitelně. Avšak přišli už o WR Tarika Blacka a nejistota kolem nového quarterbacka dává Irům naději. Pokud bude obrana dostatečně agresivní, quarterback Wimbush nevyrojí příliš mnoho chyb a bude konzistentně házet, výhru bych milerád přisoudil svým. Momentálně vidím vítěze na straně hostů.

Začátek zápasu: 1:30 v neděli

Zranění:
Notre Dame – TE George Takacs
Michigan – WR Tarik Black, RB Ben Mason, RB Christian Turner

Suspendace:
Notre Dame – RB Dexter Williams ?

Posledních 5 vzájemných utkání:
6.9.2014 Notre Dame – Michigan 31:0
7.9.2013 Michigan – Notre Dame 41:30
22.9.2012 Notre Dame – Michigan 13:6
10.9.2011 Michigan – Notre Dame 35:31
11.9.2010 Notre Dame – Michigan 24:28

Zápasy

vs. NavyvsNavy2016Datum: 5. listopadu 2016

Profily hráčů

Te'von Coney Te'von ConeyAktivní v ND: 2015-?