Home » Novinky » Sobotní trénink pohledem kouče

Sobotní trénink pohledem kouče

kelV sobotu hráči Notre Dame absolvovali svůj druhý trénink v areálu školy. Tentokrát se představili na hlavním domácím stadionu a kouč Brian Kelly se pokusil sdílet své dojmy s novináři.

– Kelly jasně uvedl, že hlavním punt returnerem bude wide receiver Chris Finke, který má s tím už bohaté zkušenosti. “V kempu byl skvělý. Přidává sílu a je velmi sebejistý,” řekl hlavní lodivod. Zálohou za Finkeho budou wide receiver Michael Young a trochu překvapivě defenzivní back Alohi Gilman, který kvůli přestupu z Navy musel minulý rok odsedět jako redshirt.

– Dotaz padl i na pozici rovera, kterou držel po celý minulý rok Drue Tranquill. Startujícím byl měl být Asmar Bilal, kterému bude krýt záda nováček Shayne Simon. Nicméně Kelly dodal, že pozice rovera nebude tak využívána, jako loni. Hodně se budou formace točit s nickel cornery Shaunem Crawfordem a Nickem Colemanem.

– Několik hráčů se samozřejmě potýká se zraněním. Linebacker Jeremiah Owusu-Koramoah a safety Houston Griffith mají natažené hamstringy. Nejde o nic vážného.

– Sobota byla nejlepším pro startujícího quarterbacka Brandona Wimbushe. Vylepšená přesnost, za kterou byl tak často kritizován. “V loňském roce bojoval s krátkými hody. Zrychlil. Zlepšuje se. Nechme ho a důvěřujme mu. Je to v mozku, kdy o tom až moc přemýšlí. Včera měl skvělý den. Potřebuje hýbat ofenzivou. Ian (Book) se s druhou skupinou skvěle pohyboval. Na konci dne se nemusel obávat svých hodů.”

– Kicker Justin Yoon vyhlíží nadcházející sezónu, ve které by měl přepsat rekordy Notre Dame. Očekávání jsou vysoká a Kelly vyhlíží tento rok velmi optimisticky. “Jeho pozornost je úžasná. On kopal 50-yardový kopy a já křičel, že tak daleko nemůže zasáhnout. Křičel jsem, ať jde blíž. Říkám to proto, aby se ještě více vyladil. Pokoušel jsem se s ním o tom hovořit. Jsou to samouci. Jeho schopnost jít tam a skutečně pracovat na svých kopech říká hodně o tom, kdo je. Je mnohem silnější. Může kopat dlouhé cíle. Jeho úspěšnost je skvělá,” řekl nadšeně Kelly.

– Kelly byl požádán, aby vybral někoho, kdo ho upoutal. Bez váhání začal mluvit o nováčku na pozici ofenzivní lineman Jarrett Patterson. “Pokud jde o překvapení, tak Petterson nás překvapil.

Zápasy

vs. Ohio Statevs. Ohio StateDatum: 1.1. 2016

Profily hráčů

Quenton Nelson Quenton NelsonAktivní v ND: 2014-?