Home » Novinky » Dozvuky výhry nad Michiganem

Dozvuky výhry nad Michiganem

222Sobota byla velkým večerem celého fotbalového prostředí v USA. College football je zpátky a s ním i pár zajímavých výsledků. Nás zajímá samozřejmě jen Notre Dame, kteří vyhráli nad velkým rivalem s Michiganu výsledkem 24:17. Jsou Irové teď dostatečně silní contendeři směrem k Play-Off?

Skvělým výkonem se prezentovala celá obrana, která získala na veřejnosti vysoký kredit. Nejlepším defenzivním hráčem byl DE Khalid Kareem, který si řekl o pozornost skautů.

“Je to dobrá výhra. Ale je to jen jedna výhra na cestě k národnímu titulu,” pronesl defenzivní end Kareem.

Už dávno není doba, kdy v univerzitním fotbale byla běžně pokořena hranice 500 yardů. Tento tým není na to ani stavěný. Quarterback Wimbush předvedl velmi solidní výkon, ale není to tak velký playmaker, který by překonával velké hranice. Je to skvělý runner QB. Možná nejlepší v lize. Jedno je však jisté. Irové narazili na nejsilnější obranu v rozvrhu, které skórovali 24 bodů. To je silný základ pro další zápasy.

“Pokud se cítí velmi dobře fyzicky náš fotbalový tým, ofenzivní linie a defenzivní linie, quarterback má jiskru…na perimetru se vyhráli nějaké bitvy 50 na 50, takže tohle je docela dobrý. Myslím si, že máme dobrý fotbalový tým,” pronesl hlavní trenér Brian Kelly.

Wimbush táhl Notre Dame první tři touchdowny a často byl nezastavitelný na třetích downech, ať už rukama nebo nohama. Byl lepší, než tomu odrážela statistika, přestože jeho konečné počty byly přiměřené.

Náš startovní quarterback naházel 12 přesných pasů z 22, které vedly ke 170 yardům a jednomu touchdownu. Celkem měl 19 běhových pokusů, ve kterých nasbíral 59 yardů. Celkem tedy nastřádal 229 yardů, které byly více než důležité.

Poté, co byl nahrazen Ianem Bookem v Citrus Bowlu, udržel během offseason mimořádnou kontrolu. Přiznal, že to byla dlouhá doba od posledního utkání.

“Myslím, že jsem učinil prohlášení, ale nemyslím si, že to bylo nutné. Řekl jsem Bookovi. Kdokoliv, kdykoliv, ať už to bude cokoliv, uděláme pro W. On a já jsme ve stejném týmu a to je jeden z mých nejlepších přátel v týmu,” pronesl Wimbush o vzájemné ‘rivalitě’.

“Myslím, že jsem udělal, co jsem udělat měl, abych se držel na hřišti a to je vše, co jsem opravdu chtěl dělat,” řekl na závěr opětovný startér na quarterbacku.

To trenér hostů Jim Harbaugh nedělá z prohry tragédii. Přestože jeho tým nemá proti top týmům vůbec dobrou bilanci a během čtyř posledních let dokázali vytěžit pouze jednu výhru a šest porážek.

“Je to pro nás počátek. Nepokládáme to jako konec,” řekl Harbaugh.

Velký kredit zaslouží Irská obrana. Kromě nejlepšího defenzivního hráče utkání se skvěle prezentoval i linebacker Te’von Coney, který zaznamenal 10 tacklů a závěrečný zachycený fumble. Právě on se před sezónou nebál prohlášení, že by se chtěl stát rozdílovým hráčem.

Brian Kelly udělil vítězný míč quarterbacku Wimbushovi. “Myslím si, že hrál s předvídavostí a důvěrou. On měl velkou energii, která táhla celou skupinu.”

Notre Dame prožil skvělý večer. Začátek se vážně povedl.

Zápasy

vs. North Carolina StateNC StateDatum: 28. října 2017

Profily hráčů

James FarragherJames FarragherAktivní v ND: 1901