Home » Novinky » Preview: ND vs. Ball State

Preview: ND vs. Ball State

riley-neal-ball-state-816x460Po monumentální výhře nad Michiganem přichází další hrací víkend číslo 2. Tentokrát změří Notre Dame síly s Ball State, se soupeřem, který neměl doposud v historii tu možnost utkat se s Iry. Kardinálové po loňské nepovedené sezóně vyhlížejí lepší zítřky a sezónu začali povedeně, když porazili Central Connecticut z druhé divize. Povede se jim překvapit domácí?

Představení soupeře
Hlavní trenér našeho nového soupeře Mike Neu pracuje v Muncie třetí sezónu. Jeho část přestavby ještě nadále pokračuje a není se čemu divit, že nastartovat malý fotbalový program trochu trvá. Sportovní úsek Notre Dame se nebojí zapojit do svého rozvrhu nové týmy, které nastupují v nejvyšší soutěži. Podmínkou zůstává první divize. Soupeřit se soupeři z druhé ligy by nemělo žádný smysl.

Asi se každý ptá. Jak moc jsou dobří Cardinals? Minulé utkání začali přesvědčivou výhrou 42:6 z Central Connecticut a to určitě nemůžeme považovat jako důležité měřítko. Loňský rok s bilancí 2-10 dává alespoň nějakou představu. Poslední místo v konferenci MAC pro ně nebylo lichotivé.

Ball State má svého startujícího quarterbacka v Riley Nealovi. Svou úlohu být startingem plní už od svého začátku v roce 2015. Bohužel minulý rok neodehrál dost zápasů, když musel po třech duelech ukončit sezónu kvůli zranění. V minulém utkání naházel 23 přesných míčů ze 30. Z toho se dva proměnily v touchdown a dokonce jeden proměnil v běhový. Je to dobrý dual-threat quarterback. Momentálně je uveden v seznamu skautů pro draft NFL jako jeden z nejlepších quarterbacků mimo elitní konference. Skvělé ohodnocení.

Riley Neal stats

Náš rozvíjící útok
Notre Dame rozvíjí svůj pasový útok. V loňském roce přijel do South Bendu celek Miami (z Ohia), který také sídlí v konferenci MAC. Vedení Notre Dame nadále rozšiřuje obzory a doplňuje rozvrh slabšími programy, které jsou členy nejvyšší divize. Právě to je prostor, aby se ofenzíva rozvíjela v nedostatcích a quarterback Brandon Wimbush má skvělou příležitost získat důvěru ve svou ruku.

Uvidíme v akci Iana Booka a Phila Jurkovce? Pokud zápas bude probíhat alespoň z části, jakou fanoušek Notre Dame očekává, na hřišti se zcela jistě objeví backup Ian book. Dostane určitě více, než jen jedno opakování. Zda uvidíme nováčka Phila Jurkovce je velkou otázkou. Kouč Kelly mnohokrát řekl, že Jurkovce uvidíme letos v akci. Není lepší chvíle, než ta, která bude v sobotu.

Celou preseason se hovořilo, jak moc těžká bude obrana Michiganu. Reálná konfrontace ukázala jejich nedostatky. Stejně tak Irská obrana měla určitý předpoklad a svým prvním vystoupením ukázala až neskutečné možnosti. Bude jistě zajímavé sledovat, jak se obrana Irů vypořádá s týmem z druhého sledu.

Te’von Coney prožil skvělý první večer. Celkem zaznamenal 10 tacklů a zachycený fumble. To nebylo ani tak překvapující jako výkon enda Khalida Kareema, který si připsal 9 tacklů a dva sacky. Na lajně dělal Wolverines velké problémy Jerry Tillery, který si připsal 3 tackly a sack. Nový safety Alohi Gilman, který přišel do Notre Dame už před rokem, vytvořil 7 tacklů. Vypadá to na skvělou obranu ve skvělé kondici.

Matchup soboty: ND ofenzíva vs. Ball State defenzíva
Celý souboj začne na ofenzivní lajně. Notre Dame vyhraje souboj s Kardinály na defenzivní lajně, kteří budou mít problémy s Irskou šířkou a rychlostí. Jedna z nejlepších obran v lize měla velké trable s Wimbushem a jeho receivery. Myslím si, že uvidíme od prvních minut velké výkony Chase Claypoola a Milese Boykina.

Predikce
Notre Dame jsou považováni za jasný favority a výsledkově to musí dát najevo. Očekávám od počátku utkání velké bodové hody, které dodají týmu klid a čas pro práci s hloubkou kádru.

Zápasy

vs. DukevsMSU2016Datum: 24. září 2016

Profily hráčů

Nyles MorganNyles MorganAktivní v ND: 2014-?